Solrød Tennis Klub

Holdkampe

Holdresultater i  officielle turneringer, sommer 2020:

Kategori Niveau Regi Kampdage Holdkaptajn Mobil Link til holdside, stillinger m.m.
1. Herre Senior (4 pers) 4. division øst  DTF Lørdage Malte Thyregod 29633281 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/AFCC48C9-040A-4290-84BC-A36BEA9F6759/team/132
U14 B M/K (4 pers) B-række Tennis Øst Søndage Lars Pedersen 29657174 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/833B7422-451D-44DE-BDE9-6A500F88E9BB/team/497
Veteran 40+ MIX (4+2) 3. division øst Tennis Øst Søndage Kenneth B. Roepstorff 25446386 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/833B7422-451D-44DE-BDE9-6A500F88E9BB/team/161
Veteran 50+ MIX (4+2) 4. division øst  Tennis Øst Lørdage Tommy Hjordt 25408259 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/833B7422-451D-44DE-BDE9-6A500F88E9BB/team/241
45+ Mix A (4 pers) A-række DGI Hverdage Lise Struckman 53340473 https://minidraet.dgi.dk/forening/6075209/hold/188900
60+ Herrer (4 pers)   DGI Hverdage Bo Brink-Pedersen 20100005 https://minidraet.dgi.dk/forening/6075209/hold/188912
60+ Mix 2+2   DGI Hverdage Hanne Holm 20203234 https://minidraet.dgi.dk/forening/6075209/hold/188917

Holdresultater for “Vinter 2019/2020”

Kategori Niveau Regi Kampdage Holdkaptajn Mobil Link til holdside, stillinger m.m.
1. Herre Senior (4 pers) 3. division øst DTF Lørdage Malte Thyregod 29633281 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/87E8EAF7-D835-4D9F-B61B-18D56A1B7F3B/draw/8
40+ MIX (4 herrer + 2 damer) 2. division Tennis Øst Søndage Kenneth Bolvig Roepstorff 25446386 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/00FDECA7-AD95-4B5E-AA6C-3A980A5ACD8B/draw/6
U14 M/K (4 pers)   Tennis Øst Søndage Lars Pedersen 29657174 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/00FDECA7-AD95-4B5E-AA6C-3A980A5ACD8B/draw/16

Holdresultater i  officielle turneringer, sommer 2019

Kategori Niveau Regi Kampdage Holdkaptajn Mobil Link til holdside, stillinger m.m.
1. Herre Senior (4 pers) 4. division øst DTF Lørdage Tommy Hjordt 25408259 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/14AF8879-2407-4B8D-ACFA-220D8678EE8A/team/205
U18/Ungsenior (4 drenge) A-række Tennis Øst Søndage Malte Thyregod 29633281 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/36739306-5BB4-40D6-AD35-FB58745B62FC/team/257
U12 B M/K (4 pers) B-række Tennis Øst Søndage Lars Pedersen 29617574 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/36739306-5BB4-40D6-AD35-FB58745B62FC/team/128
U16 B M/K (4 pers) B-række Tennis Øst Søndage Rune Riberholt 51632694 https://dtf.tournamentsoftware.com/league/36739306-5BB4-40D6-AD35-FB58745B62FC/team/241
Herrer (4 pers) A-række DGI Mandage Tommy Hjordt 25408259 https://minidraet.dgi.dk/forening/6075209/Hold/168692
45+ Mix A (4 pers) A-række DGI   Lise Struckman 53340473 https://minidraet.dgi.dk/forening/60752098/Hold/168706
45+ Mix A (4 pers) A-række DGI   Kirsten Maria Wendt 29822380 https://minidraet.dgi.dk/forening/60752098/Hold/168699
60+ Herrer (4 pers)   DGI   Bo Brink-Pedersen 20100005 https://minidraet.dgi.dk/forening/6075209/hold/168714
60+ Mix 2+2   DGI   Hanne Holm 20203234 https://minidraet.dgi.dk/forening/6075209/hold/168720
 

Live tennis resultater:
https://www.flashScore.dk/tennis

 

Log ind